Які продукти є необхідними для розвитку малюка?

Звичайно, якісні! Найсвіжіші! Без хімії! – відповісте Ви. І правильно відповісте. В період розвитку дитини від народження до 5 років потрібно ретельно стежити за раціоном харчування. Особливо за харчуванням немовлят! Багато хто не знає, що метаболізм у дитини в 1,5 рази вище, ніж у дорослої людини, тому добова норма раціону повинна перевищувати на 10% його енергетичні витрати.

В обов’язковому порядку в їжу дитини повинні входити продукти, що містять:

1. Білки – це будівельний матеріал для кісток і клітин. Білка багато в м’ясі, молочних продуктах, бобових, насінні.
2. Жири – відповідають за імунітет дитини і його зростання. Жирами багата риба, рослинна і вершкове масло
3. Вуглеводи дають дитині потрібну енергію, але тут потрібно бути обережним і не перестаратися з прийомами. Краще вибирати повільні вуглеводи, яких достатньо в сирих овочах і фруктах. Так ви позбавите малюка від ризику ожиріння.
4. Кальцій – незамінна речовина, яке впливає на зростання і зміцнення кісток, зубної емалі і забезпечує нормальний серцевий ритм.

Звичайно ж, всі ці мікроелементи містяться в грудному молоці матері. Ну а що ж робити мамам, діти яких перебувають на штучному вигодовуванні? – Знайти відповідну дитячу суміш досить важко. Але можливо, якщо дотримуватися певних правил.

Купуйте дитяче харчування тільки в спеціалізованих магазинах. Харчування там зберігається на спеціальних стелажах з підтримуваним температурним режимом. Визначаючись з молочною сумішшю, дивіться, щоб вона відповідала віку малюка. На баночках харчування завжди вказується бажаний вік дитини для споживання цієї суміші. Уважно вивчить склад потрібної суміші і термін придатності.

Майте на увазі, що у крихти може бути алергічна реакція на молочну суміш, тому визначившись із сумішшю, купіть 1-2 баночки і уважно спостерігайте за дитиною – чи не часто відригує малюк, чи немає характерного висипання на тілі. В іншому випадку, обов’язково замініть суміш на іншу. Температура дитячої суміші зазвичай повинна бути 37-38 градусів. Підігрівати краще в спеціальному електричному підігрівачі – термопоті. Наприклад, Термопоти MG-965 / MG-966 / MG-967 мають функцію підігріву тепла, що дуже зручно для матусь.

Вибирайте суміші, враховуючи фізіологічні потреби Вашої дитини. Наприклад, якщо у малюка анемія або схильність до неї, потрібно звернути увагу на дитяче харчування з підвищеною добавкою заліза.

При можливості, зупиняйте свій вибір на відомих перевірених виробників дитячого харчування, – вони більш відповідально ставляться до якості продуктів, які постачають.

І на останок! Якщо ж у мами є хоч трохи грудного молока – не варто відмовлятися в годуванні їм дитини.

Вибирайте краще для Вашого малюка і ростіть здоровими!