У сучасному світі нікого вже не здивувати електрочайником. І, дійсно, даний прилад давно міцно оселився в кожній сім’ї, виконуючи функцію незамінного помічника, здатного швидко нагріти воду, а, отже, заощадити Ваш час. На жаль, регулярна експлуатація здатна значно скоротити життя електрочайника. Причина в тому, що вода, яку ми вживаємо, містить у собі безліч мінеральних домішок, які здатні утворювати небажану накип усередині приладу.

На щастя, проблему цю можна легко вирішити, якщо знати правила, за допомогою яких можна без особливих зусиль і ефективно видалити руйнівний накип.

Унаслідок чого з’являється накип?

У першу чергу, через можливість високого вмісту солей у воді. У результаті, вся нагрівальна поверхня чайника може покритися накипом, що завдає чимало проблем. Накип здатен значно погіршити смак напоїв і збільшити час, необхідний для нагрівання води в чайнику.

У наслідку, якщо проблему накипу запустити, в чайнику може вийти з ладу система автоматичного відключення чайника, що, в результаті, призведе до того, що його вміст буде кипіти до того часу, поки чайник не вимкнуть вручну.

Найжахливіше те, що навіть якщо у Вашому електрочайнику є фільтр, він не здатний повністю захистити його від накипу, оскільки нездатний очистити воду від вапна.

Так що ж потрібно робити, щоб електрочайник прослужив максимально довго?

Все неймовірно просто. Для початку, в якості профілактики, після використання промивайте чайник губкою, це допоможе позбавитися від тонкого нальоту, який може утворюватися на стінках. Але старий, затверділий наліт практично неможливо вивести цим способом. У такому випадку вам на допомогу спеціальні хімзасоби для електрочайників. Але і тут є свої «підводні камені» – ціна таких засобів велика, а якщо застосовувати їх занадто часто, вони запросто можуть зіпсувати нагрівальний елемент Вашого чайника.

Набагато ефективніше в цьому випадку Вам послужать так звані «домашні методи».

Найефективніший з таких способів був і залишається оцет. Для ефективного очищення в чайник наливають воду і оцет (9%) у пропорції 2:1 відповідно, доводять до кипіння і залишають до охолодження води. Після того, як вода, охолоне, її виливають. Чайник після цього добре промивають.

Також існує метод з використанням лимонної кислоти, в цьому випадку лимонну кислоту (пакетик) висипають у холодну воду в чайнику і доводять до кипіння. Потім чайник промивають. Також лимонну кислоту можна замінити соком одного вичавленого свіжого лимона.

Використовуючи ці методи, Ви досягнете максимального результату в боротьбі з небажаним накипом. Успіхів!